Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali wspólnie i w porozumieniu

Data publikacji 26.09.2019

Policjanci z bielańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa. 52-latek z 31-letnim kolegą wyłudzali pieniądze zwracając towary, które chwilę wcześniej jeden z nich zabierał z półek sklepowych. Posługiwali się przy tym, paragonami za zakupione poprzedniego dnia identyczne produkty. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty doprowadzenia wspólnie i w porozumieniu, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem sieci handlowej na kwotę około 2,5 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Bielan otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony supermarketu o ujęciu 52-latka i 31-latka, którzy chcieli wyłudzić pieniądze. Policjanci na miejscu ustalili, że jeden z mężczyzn poprzedniego dnia zrobił zakupy przemysłowo-odzieżowe. Następnie przekazał paragon koledze, który pojawił się w tym samym sklepie, a ze stoiska z artykułami przemysłowymi zabrał towary identyczne do tych, za które tamten uprzednio zapłacił. Przy kasie pokazując kasjerce paragon kolegi, usiłował dokonać zwrotu towaru. Działania „wspólników” zarejestrowały kamery monitoringu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że 52-latek i 31-latek w podobny sposób oszukali pracowników kilku placówek jednej sieci handlowej na kwotę około 2,5 tys. złotych. Usłyszeli zarzuty oszustw dokonywanych wspólnie i w porozumieniu. Grozi i kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ks

Powrót na górę strony