Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane hulajnogi, zatrzymani odpowiedzą za kradzież

Data publikacji 25.09.2019

Dzięki zgłoszeniu od świadka zdarzenia policjanci z Wawra błyskawicznie zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże hulajnóg elektrycznych. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli 9 hulajnóg o łącznej wartości około 27 tysięcy złotych. 20-latek i 36-latek usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

Policjanci z Wawra w nocy zostali zaalarmowani przez mężczyznę, który był świadkiem kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast dokonali niezbędnych ustaleń. W rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że widział on dwóch mężczyzn poruszających się samochodem dostawczym, którzy kradli napotkane po drodze hulajnogi elektryczne.

Policjanci dotarli do posesji, gdzie znajdował się opisany pojazd. Tam w zaroślach zauważyli chowającego się przed nimi mężczyznę. Miał on klucze do garażu, w którym, jak się po chwili okazało, podejrzani ukryli swoje łupy. Funkcjonariusze odnaleźli 9 hulajnóg o łącznej wartości około 27 tysięcy złotych. W czasie kiedy policjanci wykonywali swoje czynności  z posesji dyskretnie próbował oddalić się drugi mężczyzna. Jak wskazał zawiadamiający, był to wspólnik przestępstwa. 36-letni i 20-letni obywatele Ukrainy zostali zatrzymani. Hulajnogi i ich elementy policjanci zabezpieczyli.

Na podstawie zebranych materiałów śledczy z komisariatu w Wawrze przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży.

ea/jw

Powrót na górę strony