Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfałszował zaświadczenie o zatrudnieniu, w tym czasie był w więzieniu

Data publikacji 25.09.2019

Zarzut oszustwa usłyszał w wolskiej komendzie 21-letni mężczyzna. Jest on podejrzany o wyłudzenie telefonu komórkowego, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Okazało się, że mężczyzna wtedy, kiedy miał pracować, przebywał w zakładzie karnym. Z ustaleń wynika, że z telefonu były wykonywane połączenia, a należności nie zostały uregulowane, w wyniku czego powstały straty w kwocie ponad 2800 zł. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Do policjantów z wolskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyłudzenia telefonu komórkowego i wysokości należności, które nie zostały uregulowane za połączenia. Łączne koszty zostały oszacowane na kwotę ponad 2800 zł. Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Operacyjni trafili na trop mężczyzny podejrzewanego o wyłudzenie telefonu. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna miał być zatrudniony w czasie, kiedy przebywał w więzieniu.

21-latek został zatrzymany. Okazało się, że wobec niego został wydany nakaz doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Pułtusku w celu odbycia kary w wymiarze sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał zarzut za oszustwo, za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

Powrót na górę strony