Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźbą i biciem „zemścił” się na współlokatorze

Data publikacji 25.09.2019

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu obywatelowi Ukrainy, który groził pozbawieniem życia oraz zaatakował pięściami swojego współlokatora. Mężczyzna zatrzymany przez żoliborskich mundurowych usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Z dyżurnym żoliborskiego komisariatu skontaktował się 35-letni obywatel Ukrainy, który zgłosił awanturę ze współlokatorem. Na miejsce przyjechali mundurowi, którzy ustalili przebieg zdarzenia.

Zgłaszający powiedział policjantom, że poprzedniej nocy jego 20-letni krajan przez całą noc spożywał alkohol. Współlokator miał zachowywać się głośno, przez co pokrzywdzony nawet nie zmrużył oka. Prośby o nie zakłócanie spoczynku nocnego nie przyniosły rezultatu, więc rano 35-latek o nieznośnym zachowaniu lokatora poinformował głównego najemcę mieszkania. 20-latek postanowił „zemścić” się za tę skargę i rzucił się na krajana z pięściami, bijąc po głowie i placach oraz grożąc pozbawieniem życia. Pokrzywdzonemu udało się obronić, używając do tego garnka. Napastnik uciekł z mieszkania.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który jak się okazało miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. 20-latek jak tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządów ciała trwającego nie dłużej niż 7 dni oraz kierowania gróźb karalnych. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/ks

Powrót na górę strony