Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem mazdy i odzyskali pojazd

Data publikacji 17.09.2019

Jednego dnia, potrzebowali kryminalni z Targówka, by zatrzymać obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież samochodu, należącego do jego rodaka. Jak się okazało, mazda warta 5 tys. złotych miała być rozliczeniem za długi, jakie pokrzywdzony rzekomo zaciągnął u 23-latka. Po zarzutach, policjanci wszczęli wobec podejrzanego procedurę deportu ze względu na jego nielegalny pobyt na terenie RP.

W ubiegły piątek, do policjantów z wydziału kryminalnego na Targówku, dotarła informacja o kradzieży mazdy. Do zdarzenia doszło na terenie parkingu niestrzeżonego przy ul. Barkocińskiej. 19-letni obywatel Ukrainy wyjaśnił, że podczas spotkania, jego rodak wyrwał mu kluczyki ze stacyjki, a następnie odjechał jego samochodem.

W trakcie podjętych czynności, policjanci ustalili, że kradzież pojazdu była najprawdopodobniej wynikiem rozliczeń finansowych między mężczyznami. Kryminalni ustalili pojazd, którym poruszał się poszukiwany przez nich obywatel Ukrainy. W działania związane z jego zatrzymaniem zaangażował się Zastępca Komedanta ds. kryminalnych KP Warszawa Targówek.

Już następnego dnia, funkcjonariusze na terenie Pragi Południe odnaleźli skradzioną mazdę i zatrzymali 23-latka.

Podczas sprawdzania jego danych w policyjnym systemie informatycznym, okazało się, że na terenie naszego kraju przebywa on nielegalnie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem pojazdu i żądania od pokrzywdzonego tzw. "wykupki" za jego auto. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano, policjanci przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Straży Granicznej, ponieważ rozpoczęto wobec niego procedurę wydalenia z kraju.

po

Powrót na górę strony