Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla agresywnego męża

Data publikacji 30.08.2019

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 34-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów w trakcie awantury domowej. Pokrzywdzona kobieta, kierując się obawą o swoje bezpieczeństwo, zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa.

Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż mąż po raz kolejny wszczął awanturę domową. Agresywny 34-latek wykrzykiwał groźby pod jej adresem, ale też znęcał się nad nią fizycznie. Wielokrotnie w ich mieszkaniu dochodziło do rękoczynów.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i po rozmowie ze zgłaszającą podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Jak się okazało, że 34-latek zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za znęcanie się nad żoną i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem połączonym z zakazem zbliżania się do kobiety i kontaktowania z nią. Musi też opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/po

Powrót na górę strony