Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ukradli kluczyki, potem samochód

Data publikacji 01.12.2009

Najpierw ukradł klientowi sklepu kluczyki, później odjechał jego seatem. Auto pozostawił na parkingu w Pruszkowie. Gdy próbował odjechać skradzionym pojazdem, zatrzymali go funkcjonariusze z komendy powiatowej. Namierzono również jego wspólnika. Wobec 19-letniego Daniela B. zastosowano trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie, wniosek o areszt 20-letniego Piotra z. zostanie rozpatrzony dziś. Skradziona cordoba została zwrócona właścicielowi.

Kilka dni temu do komendy w Pruszkowie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojego seata cordoby. Auto o wartości 10.000 złotych zostało skradzione z niestrzeżonego parkingu przed sklepem w Pruszkowie. Mężczyzna wyszedł z zakupami ze sklepu i stwierdzi, że w miejscu, w którym zaparkował, nie ma jego auta. Po chwili zorientował się, że w kieszeni kurtki nie ma również kluczyków, które najprawdopodobniej zostały mu skradzione w czasie, kiedy robił zakupy. Po otrzymaniu zgłoszenia od razu do pracy przystąpili kryminalni. Rozpoczęli poszukiwania złodzieja.

Już następnego dnia dzięki pracy operacyjnej ustalili, że skradziony samochód znajduje się na strzeżonym parkingu samochodowym na terenie Pruszkowa. Policjanci postanowili obserwować pozostawiony pojazd. Po pewnym czasie zobaczyli, że do auta zbliża się młody mężczyzna. Otworzył kluczykiem drzwi od strony kierowcy i wsiadł do środka. Wszystko wskazywało na to, że chce uruchomić pojazd i odjechać. W tym momencie funkcjonariusze wkroczyli do akcji i zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. W chwili zatrzymania mężczyzna miał na dłoniach materiałowe rękawiczki. Podczas kontroli osobistej u Daniela M., w kieszeni spodni policjanci znaleźli pięć monet okolicznościowych o nominale 2 złotych z nadrukiem 85 Rocznica Powołania Policji, skradzionych z seata. 

19-letni Daniel M. został przewieziony na komendę. Trafił do policyjnego aresztu. Jak się później okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu. Przyznał sie do wszystkiego. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Dochodzeniowcy namierzyli także wspólnika 19-latka. Jego ustalenie było tylko kwestią czasu. Wczoraj kryminalni zatrzymali 20-letniego Piotra Z. Funkcjonariusze zawnioskowali również o jego tymczasowe aresztowanie.

Mężczyźni byli dobrze znani pruszkowski funkcjonariuszom. Daniel M. był notowany wcześniej za kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia, natomiast Piotr Z. za posiadanie narkotyków.

 

ak, io

 

Powrót na górę strony