Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za policjanta, usłyszał zarzuty

Data publikacji 31.07.2019

Kryminalni operacyjnie ustalili kim jest mężczyzna, który kilkukrotnie podawał się za policjanta, legitymował osoby i podczas tej czynności przywłaszczał ich dowody osobiste. 54-latek wpadł w ręce policjantów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu łącznie 14 zarzutów, 7 podawania się za policjanta i wykonywania czynności związanych z tą funkcją i 7 przywłaszczenia dokumentów.

Policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad sprawami, w których mężczyzna podawał się za policjanta.

Podejrzany legitymował osoby i przywłaszczał ich dowodowy osobiste. Najpierw brał  od legitymowanej osoby jej dokument, a następnie oddawał inny dowód. Pokrzywdzeni orientowali się, że nie mają swojego dokumentu dopiero po jakimś czasie. Do komendy wpłynęło kilka takich zawiadomień.

Funkcjonariusze podjęli czynności operacyjne, ustalenia i sprawdzenia. W efekcie wytypowali podejrzewanego i zatrzymali go. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw, a swoje zachowanie tłumaczył głupotą. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 54-latkowi 14 zarzutów, 7 dotyczyło podawania się za policjanta i wykonywania czynności związanych z tą funkcją, a kolejnych 7 to przywłaszczenia dowodów osobistych. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze.

jw/mb

 

Powrót na górę strony