Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez okno weszli do mieszkania, skradli kluczyki od auta i karty płatnicze – zarzuty i tymczasowe areszty

Data publikacji 31.07.2019

Skutecznością i dobrym rozpoznaniem wykazali się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli, którzy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w związku z kradzieżą mieszkaniową, kradzieżą z włamaniem pojazdu, kradzieżą dokumentów, kart płatniczych oraz innych przedmiotów. Mężczyźni w wieku 33, 40 i 42 ukrywali się. Jeden z nich został zatrzymany na terenie powiatu węgrowskiego. Cała trójka usłyszała w tej sprawie zarzuty karne, 42-latek 23. Dla dwójki z nich sprawa zakończyła się tymczasowym aresztem.

Do policjantów z wolskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który zawiadomił o kradzieży mieszkaniowej i kradzieży z włamaniem pojazdu. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna nad ranem zauważył, że w mieszkaniu otwarte jest okno, a na stole nie ma dokumentów oraz kart płatniczych, telefonów komórkowych i tableta. Po chwili spostrzegł, że na parkingu przed blokiem nie ma również jego pojazdu marki peugeot. Zaskoczony całą sytuacją, od razu zaalarmował Policję.

Sprawa trafiła do policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dochodzeniowcy wykonywali czynności procesowe i gromadzili materiał dowodowy, a operacyjni rozpoczęli ustalenia. W międzyczasie okazało się, że z konta bankowego pokrzywdzonego „zniknęły” pieniądze, ponieważ dokonano licznych transakcji w kwotach 50 złotych.

Operacyjni przeanalizowali wszystkie informacje w tej sprawie. Ich skrupulatne działania i dobre rozpoznanie doprowadziły do namierzenia pierwszego z mężczyzn w wieku 40-lat mającego związek z kradzieżą mieszkaniową i kradzieżą z włamaniem pojazdu. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna ukrywa się. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu węgrowskiego. Mężczyzna był już wcześniej karany bowiem rok temu opuścił po około pięciu latach więzienne mury w związku z podobnym przestępstwem. Niedługo po tym wpadł drugi z nich, 33-latek, któremu funkcjonariusze udowodnili dwa włamania na konto bankowe i kradzież pieniędzy. Był on również wcześniej karany i rok czasu przebywał w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Zaraz po tym został namierzony i zatrzymany trzeci z mężczyzn w wieku 40 lat, który był doskonale  znany operacyjnym z wcześniejszych zatrzymań. Dwa lata temu policjanci zatrzymali go w związku z licznymi oszustwami i usłyszał wówczas kilkanaście zarzutów, a w maju br. opuścił zakład karny. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, podał w czasie zatrzymania fałszywe dane, ale operacyjni od razu wiedzieli z kim mają do czynienia.

Współpraca dochodzeniowców z operacyjnymi pozwoliła na przedstawienie podejrzanym zarzutów, 33-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, 40 i 42-letni letni mężczyźni usłyszeli  zarzuty dotyczące działania wspólnie i w porozumieniu dotyczące kradzieży mieszkaniowej i kradzieży z włamaniem pojazdu, natomiast 42-latek usłyszał dodatkowo 21 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe i kradzież pieniędzy. Cała trójka usłyszała zarzuty działając w warunkach recydywy. Mężczyźni w  wieku 40 i 42 lata zostali tymczasowo aresztowani.

ms/mb

Powrót na górę strony