Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy na Bielanach

Data publikacji 31.07.2019

Policjanci z Bielan przedstawili zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości kierowcy skody, zatrzymanemu dzięki obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu drogowego. 29-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

W niedzielę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na Bielanach. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna kierujący skodą, na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Wergiliusza nie był w stanie kontynuować dalszej jazdy i zasnął za kierownicą podczas zmiany świateł. Kiedy oprzytomniał próbował uciekać, lecz inni kierujący nie dopuścili do tego oraz powiadomili policjantów.    

Pijany kierowca został zatrzymany. Przeprowadzone w bielańskiej komendzie badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 29-latek trafił do policyjnej celi. Na drugi dzień śledczy z Bielan przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.   

ks/mb

Powrót na górę strony