Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne automaty nadal są zabezpieczane

Data publikacji 28.06.2019

Policjanci z Legionowa zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 4 maszyn. Za naruszenie przepisów Ustawy o grach hazardowych grożą surowe kary.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy uzyskali informacje, że w jednym z lokali w centrum Legionowa mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Warszawy wkroczyli do lokalu, gdzie podejrzewano, że znajdują się nielegalne automaty.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 4 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do depozytu. Teraz celnicy ustalą, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. 

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci). Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

esz/js

Powrót na górę strony