Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o przestępstwa narkotykowe i poszukiwany listem gończym zatrzymani

Data publikacji 28.06.2019

Śródmiejscy kryminalni dzień po dniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Przy 22-latku i w jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli tabletki ekstazy, mefedron oraz marihuanę, a przy 47-latku mefedron. Okazało się również, że młodszy z mężczyzn jest poszukiwany listem gończym. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi odpowiednio do 10 i do 3 lat pozbawienia wolności.

24 tabletki ekstazy, 21 gramów marihuany i 17 gramów mefedronu znaleźli i zabezpieczyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego przy 22-latku i w jego mieszkaniu. Wszystko zaczęło się jednak od jego zatrzymania przed południem na ulicy Sąchockiej w Warszawie. To wtedy podczas zaplanowanej wcześniej akcji kryminalni znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z tabletkami ekstazy.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjanci od pewnego już czasu mieli pewność, że osoba będąca w ich zainteresowaniu jest w posiadaniu środków odurzających. Jak widać i tym razem mieli rację.  Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez dwa warszawskie sądy do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież i oszustwo.

22-latek został zatrzymany a prokurator w prowadzonym śledztwie postawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobny scenariusz miało następnego dnia zatrzymanie 47-latka. Mężczyzna siedział w swoim samochodzie, który zaparkował przy ulicy Dąbrowskiego. To wtedy zapadła decyzja o interwencji, przeszukaniu i zatrzymaniu 47-latka. Policjanci znaleźli przy nim mefedron. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.   

ea/rsz

  • Znalezione i zabezpieczone przez policjantów narkotyki
    Znalezione i zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Powrót na górę strony