Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler w trudnej sytuacji finansowej

Data publikacji 26.11.2009

Klient wpadł w samochodzie, handlarz został zatrzymany we własnym mieszkaniu. W ręce policjantów z wywiadu południowopraskiej komendy wpadli 27-letni Przemysław W. i 19-letni Fabian W. Pierwszy z nich posiadał 0,9 grama marihuany oraz kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Drugi okazał się dealerem, u którego policjanci zabezpieczyli kokainę, marihuanę, heroinę i tabletki. Twierdzi, że handluje, bo jest w trudnej sytuacji finansowej. Teraz obaj staną przed sądem i odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Wywiadowcy pełniący służbę na Grochowie kilka minut przed 12.00 podjęli obserwację mężczyzny, kierującego się nissanem. Po kilku minutach, cały czas jadąc za samochodem, funkcjonariusze podjęli interwencję.

Zatrzymali auto do kontroli. Kierowcą okazał się 27-letni Przemysław W. Jego dziwne, nerwowe zachowanie sugerowało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podejrzenie zostało potwierdzone po przeprowadzonym później badaniu. Dodatkowo wywiadowcy znaleźli ukryte pod czapką na przednim siedzeniu pasażera zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Była to marihuana o wadze 0,9 grama. Policjanci zatrzymali 27-latka. Nie zakończyli na tym swoich działań.

Po nitce do kłębka błyskawicznie dotarli do dilera, który w okolicy trudnił się handlem narkotykami. Zastali go w mieszkaniu i już po kilkunastu minutach znaleźli i zabezpieczyli towar, którym handlował.

19-letni Fabian W. w regale pomiędzy ubraniami ukrywał liczne zawiniątka foliowe z zawartością suszu roślinnego, a także białego i beżowego proszku. W łazience pod wanną policjanci również zabezpieczyli woreczki foliowe z tymi samymi substancjami, jajka plastykowe, w których także były srebrne zwitki wypełnione proszkiem, torebki z tabletkami oraz wagę elektroniczną.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jego towar został poddany testom i zważeniu. Po przeprowadzeniu tych czynności przez technika kryminalistyki okazało się, że 19-latek miał 32,5 grama marihuany, 8,2 grama kokainy, 4,2grama tabletek i 0,1 grama heroiny.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych przestępstw. Przemysław W. odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie samochodem pod wpływem ich działania.
Diler stwierdził, że faktycznie handluje środkami odurzającymi, ponieważ jest w trudnej sytuacji finansowej. Usłyszy zarzut posiadania i handlu narkotykami.

ea/jw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.32 MB)

Powrót na górę strony