Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryła papierosy w garażu

Data publikacji 23.11.2009

Policjanci z wydziału zwalczającego „kontrabandę akcyzową” podczas jednej z ostatnich realizacji zabezpieczyli na przedmieściach Mińska Mazowieckiego, 900 paczek papierosów i 12 ćwierć kilogramowych paczek z tytoniem, bez wymaganych znaków skarbowych. 25-letnia kobieta, która była właścicielką znalezionych towarów, odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.

Policjanci, którzy zajmują się ujawnianiem tytoniowo-alkoholowej „kontrabandy” namierzyli w Mińsku Mazowieckim prywatną posesję, której właściciele prawdopodobnie ukrywali towary bez znaków akcyzy. Policjanci postanowili potwierdzić lub też wykluczyć swoje podejrzenia. Dlatego też pojechali dokładnie przeszukać dom i całą posesję.

Po kilkudziesięciu minutach żmudnych poszukiwań dotarli do garażu. Wystarczyło otworzyć szafę, która znajdowała się w środku, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Policjanci znaleźli tam 900 paczek papierosów i 12 ćwierć kilogramowych paczek z tytoniem. Żaden z ujawnionego asortymentu nie miał wymaganych przez nasze prawo znaków skarbowych. Papierosy i tytoń trafiły do depozytu, a właścicielkę wezwano na przesłuchanie. W najbliższym czasie kobieta odpowie za ukrywanie bezakcyzowych towarów.

ea/dn

Powrót na górę strony