Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy sprzedawane przy stadionie

Data publikacji 20.11.2009

Przebywał w Polsce nielegalnie. Aby zdobyć pieniądze, postanowił handlować papierosami bez akcyzy. Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarcza namierzyli 38-letniego obywatela Armenii na targowisku przy Al. Zielenieckiej. To już kolejna osoba zatrzymana w ostatnich dniach, która sprzedawała nielegalny towar na bazarze.

Handlują nielegalnymi papierosami i alkoholem, sprzedają perfumy niewiadomego pochodzenia, wprowadzają do obrotu nielegalne płyty z muzyką i filmami oraz odzież z zastrzeżonymi znakami światowych marek. Wśród zatrzymanych handlarzy są obywatele Polski, coraz częściej wpadają też cudzoziemcy: obywatele Armenii, Ukrainy, Nigerii, czy Indii.

Tym razem policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą stołecznej Policji zatrzymali 38-letniego obywatela Armenii. Mężczyzna handlował na targowisku przy Al. Zielenieckiej. Miał przy sobie 550 paczek papierosów bez akcyzy wartych około 3.500 złotych. Towar zabezpieczono. Podczas sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. Cudzoziemiec został przewieziony do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie karno-skarbowe poprowadzi teraz Urząd Celny II w Warszawie, natomiast czynności deportacyjne – referat ds. wykroczeń i postępowań administracyjnych wydziału prewencji południowopraskiej komendy.

To już kolejne nielegalne papierosy zabezpieczone w pobliżu dawnego stadionu w ostatnich miesiącach. Podczas majowych działań Policji i celników skonfiskowano prawie 1.300 paczek. Zatrzymano wówczas 3 osoby: 32-letniego Jacka M., 44-letnią Izabella K. oraz 30-leniego obywatela Armenii.

W lipcu z kolei funkcjonariusze obu służb zabezpieczyli towar warty prawie milion złotych. Ponad 1.300 par obuwia, prawie 2.900 sztuk odzieży, 24 tysiące par skarpetek z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znaleziono u handlującej 57-letniej obywatelki Ukrainy. W ich ręce wpadły też inne obywatelki tego kraju, które sprzedawały papierosy i spirytus bez polskiej akcyzy. W trakcie przeszukania kontenera należącego do 34 i 35-latki policjanci zabezpieczyli 41 litrów spirytusu i prawie tysiąc paczek papierosów z ukraińskimi znakami skarbowymi na kwotę prawie 60 tysięcy złotych.

W połowie września podczas wspólnych działań mających na celu ograniczenie i wyeliminowanie handlu podrobionymi towarami wokół dawnego stadionu X-lecia zatrzymano 24-letniego obywatela Indii. Sprzedawał odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli u niego 726 sztuk bluz, dresów, spodni, koszulek i skarpet.
 

 

ak

Powrót na górę strony