Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadził pojazd mimo sądowego zakazu

Data publikacji 31.01.2019

Policjanci z Białołęki podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierowca opla posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, a jego sprawą zajął się dochodzeniowiec z miejscowego komisariatu. 32-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Było kilkanaście minut po 1.00 w nocy kiedy policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego na Białołęce zatrzymali do kontroli osobówkę. Stanisław D. siedzący za kierownicą opla nie ukrywał zdenerwowania. Już na wstępie przyznał się mundurowym, że nie prawa jazdy, które stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości.

32-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego był trzeźwy. Po weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych policjanci potwierdzili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i zatrzymali go.

Dochodzeniowiec przesłuchał już mężczyznę i przedstawił mu zarzut. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

esz/po

Powrót na górę strony