Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na widok policyjnych legitymacji próbował połknąć narkotyki

Data publikacji 31.01.2019

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie 33-letni mieszkaniec Warszawy zatrzymany przez północnopraskich policjantów. Mężczyzna na widok policyjnych legitymacji próbował połknąć zawiniątko z amfetaminą. Mundurowi zabezpieczyli zabronioną substancję, a mężczyznę zatrzymali. Andrzej B. usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Pragi Północ kontrolowali rejon, gdzie może dochodzić do narkotykowych transakcji. W trakcie obserwacji ul. Wileńskiej policjanci zauważyli mężczyznę, który szedł szybkim tempem i nerwowo rozglądał się na boki. Postanowili go skontrolować. Na widok policyjnych legitymacji mężczyzna zaprzeczył jakoby miał jakiekolwiek zabronione substancje, potem jednak wyjął z bielizny torebkę foliową z białym proszkiem i włożył sobie do ust, usiłując ją połknąć. Funkcjonariusze byli jednak szybsi. Skutecznie go obezwładnili i odebrali narkotyki.

Andrzej B. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu przy ul. Jagiellońskiej. Analiza zabezpieczonej substancji wykazała, że była to amfetamina o wadze 1,13 grama. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Przypominamy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

esz/po

Powrót na górę strony