Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja bezpieczeństwa w metrze

Śródmiejscy policjanci wraz z policjantami z komisariatu warszawskiego metra w ramach akcji "Zima w Mieście" zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 211 spotkanie pod hasłem "Lekcja bezpieczeństwa w metrze". Takie zajęcia z dziećmi wpisują się w założenia i zadania wynikające z programów ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań pn. "Razem Bezpieczniej", "Kręci mnie bezpieczeństwo, a także w ramach działań prewencyjnych "Bezpieczne Ferie 2019".

Śródmiejscy policjanci zajmujący się prewencją kryminalną wraz z policjantami z komisariatu warszawskiego metra w ramach akcji "Zima w Mieście" zorganizowali dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 211 spotkanie pod hasłem "Lekcja bezpieczeństwa w metrze".

Podróż rozpoczęła się na stacji Politechnika. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać na peronie stacji, co to jest linia bezpieczeństwa, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wagonu kolejki, jaką przyjąć postawę, aby utrzymać równowagę, gdy nie ma w pobliżu poręczy czy uchwytów i do czego służy defibrylator (AED).

Uczniowie poznali także plan wejść i wyjść awaryjnych oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Następnie uczestnicy udali się na stację metra Centrum, gdzie policjanci tłumaczyli jak we właściwy sposób korzystać z tzw. żółtego telefonu alarmowego oraz jak postępować w przypadku zagubienia się lub kontaktu z nieznajomą osobą.

Dzieci odwiedziły także posterunek policji mieszczący się na tej stacji. Tam mogły podejrzeć pracę policjantów komisariatu specjalistycznego metra oraz zwiedzić jego pomieszczenia włącznie z dwoma celami przeznaczonymi dla zatrzymanych. Uczniów bardzo zaciekawiła praca policjantów i ich wyposażenie do służby.

Szczególną atrakcją było mierzenie kasków ochronnych typu RSP. Duży entuzjazm wzbudziła możliwość obejrzenia od środka policyjnych radiowozów oraz włączenia sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań, na które chętnie odpowiadali policjanci. Wizyta przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

esz/rsz

  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
  • Lekcja bezpieczeństwa w metrze
Powrót na górę strony