Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 180 gramów marihuany w rękach policjantów

Data publikacji 31.01.2019

Wywiadowcy z Bielan, w ramach prowadzonych działań wymierzonych w zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejnego obywatela Ukrainy, który posiadał przy sobie 96 zawiniątek z suszem roślinnym, o wadze ponad 140 gramów. Wspólne działania wywiadowców, patrolowców i dzielnicowych zaowocowało zatrzymaniem już pięciu obywateli Ukrainy posiadających środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli ponad 180 gramów suszu roślinnego. Teraz mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

96 zawiniątek zabezpieczyli wywiadowcy u obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany w pojeździe przy ulicy Rudnickiego. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenia, że 23-latek może mieć związek ze środowiskiem narkotykowym. Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Badania zabezpieczonego suszu potwierdziły, że jest to marihuana o wadze ponad 140 gramów. Obywatel Ukrainy już usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór.

Wspólne działania wywiadowców, patrolowców i dzielnicowych zaowocowało zatrzymaniem już pięciu obywateli Ukrainy posiadających środki odurzające i zabezpieczenia  łącznie ponad 180 gramów suszu roślinnego i tabletek niewiadomego pochodzenia.

Przypomnijmy: W miniony weekend wywiadowcy z Bielan, w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy ujawnili wagę elektroniczną  oraz rozdrabniarkę z suszem roślinnym. 30-letni mężczyzna zamieszkujący w lokalu przy ulicy Kochanowskiego został zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności do mieszkania przyszło trzech obywateli Ukrainy.

Na miejsce przyjechali również patrolowcy i dzielnicowi z Bielan, którzy u wszystkich mężczyzn również ujawnili susz roślinny. U 22-letniego obywatela Ukrainy policjanci ujawnili prawie 20 gramów suszu roślinnego oraz dwie wagi elektroniczne. 23-latek posiadał przy sobie susz roślinny o wadze ponad 15 gramów oraz 21 sztuk tabletek niewiadomego pochodzenia. U 23-letniego mężczyzny, w kieszeni policjanci ujawnili torebkę foliową również z suszem roślinnym.

Trzej mężczyźni również zostali zatrzymani. Wszyscy już usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających. Zabezpieczony susz roślinny poddano badaniu, które wykazało, że jest to marihuana. Teraz obywatelom Ukrainy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

esz/ek

Powrót na górę strony