Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za znęcanie się nad matką

Data publikacji 30.01.2019

Na dwa miesiące sąd aresztował tymczasowo 50–letniego mieszkańca Targówka. Mężczyzna od 3 lat znęcał się nad swoją matką. 50-latek kiedy był nietrzeźwy wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoją matkę, groził jej, szarpał i zabraniał korzystania z pomieszczeń i urządzeń domowych. Kobieta uciekła z mieszkania i powiadomiła policjantów. Ci niezwłocznie zatrzymali awanturnika.

O zdarzeniu policjanci z Targówka zostali poinformowani przez samą pokrzywdzoną. Z relacji 82-latki wynikało, że mieszkający z nią 50-letni syn, od 3 lat znęca się nad nią. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją i jej groził, szarpał za ubranie, potrząsał, wykręcał jej ręce i popychał, rzucał w nią przedmiotami, utrudniał korzystanie z pomieszczeń i urządzeń domowych, niszczył też sprzęty będące w mieszkaniu.

Policjanci udali się pod wskazany adres i zatrzymali 50-latka. Zebrany materiał i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie mu w prokuraturze zarzutów za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad matką. Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

esz/po

Powrót na górę strony