Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie 50.000 złotych

Data publikacji 30.01.2019

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn. 31-latek przedstawił w banku sfałszowany dowód osobisty i podrobione dokumenty, dzięki którym, uzyskał kredyt w kwocie 60 000 złotych. Wnioskując o kolejny kredyt na kwotę 50.000 złotych Paweł N. ponownie przedłożył sfałszowany dowód osobisty i zaświadczenie stwierdzające nieprawdę o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Został zatrzymany wspólnie z 41-letnim mężczyzną, który pomagał mu uzyskać dokumentację umożliwiającą wyłudzenie kredytu. Za oszustwo grozi im kara, nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą  Komendy Stołecznej Policji ustalili, że w jednej z placówek bankowych na terenie Woli, mężczyzna usiłuje wyłudzić kredyt. Z posiadanych informacji wynikało, że Paweł N. ubiegając się o kredyt w wysokości ponad 50.000 tyś. złotych, przedłożył sfałszowany dowód osobisty oraz dokument stwierdzający nieprawdę o zatrudnieniu i osiąganych dochodach.

Po zatrzymaniu ustalono, że Paweł N. chwilę wcześniej w innym banku w Warszawie, dokonał już wyłudzenia kredytu w kwocie 60.000 złotych. Policjanci zatrzymali również Roberta K. lat 41, który organizował wyłudzenia kredytów. Ponadto, w samochodzie 41-latka zabezpieczono dokumentację kredytową, pieniądze w kwocie 50.000 zł, które pochodziły z kredytu wyłudzonego przez Pawła N. oraz pieczątki różnych podmiotów gospodarczych, które służyły do popełniania oszustw.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wydziału do walki z  przestępczością gospodarczą i korupcją przedstawili mężczyznom zarzuty oszustwa, za które grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wobec Pawła N. został zastosowany dozór policyjny. Natomiast wobec Roberta K. został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

mw

Powrót na górę strony