Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował dokonać kradzieży z włamaniem samochodu, został aresztowany

Data publikacji 28.01.2019

Policjanci z Łomianek zatrzymali Daniela Z. po tym, jak pokrzywdzona zastała go w swoim samochodzie, gdy siedział za kierownicą. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że szukał kluczyka zapasowego, ale nie był wstanie wytłumaczyć, po co był mu potrzebny. Jak ustalili mundurowi, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się 24-latek. Mężczyzna usłyszał jeszcze zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu oraz naruszenia miru domowego. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Kilka minut po 7.00 dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem samochodu. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pokrzywdzoną oraz mężczyznę, który chwilę wcześniej siedział w jej samochodzie. Ponieważ szyby w pojeździe były zamarznięte, kobieta zauważyła go dopiero, gdy otworzyła drzwi. Siedział na miejscu kierowcy, a wnętrze było splądrowane. Funkcjonariuszom wyjaśnił, że szukał kluczyka zapasowego, ale nie był wstanie wytłumaczyć, po co był mu potrzebny.

Policjanci zatrzymali 24-latka. Jak ustalili mundurowi, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Dzień wcześniej usiłował siekierą sforsować kłódkę zabezpieczającą drzwi sklepu, ale został spłoszony przez pracowników ochrony. Wdarł się też na teren prywatnej posesji, której nie chciał opuścić wbrew żądaniu jej właściciela. W rozmowie ze śledczymi wyjaśnił, że szukał bimbru, bo słyszał, że gdzieś jest ukryty.

Policjanci osadzili Daniela Z. w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem samochodu, do sklepu oraz naruszenia miru domowego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

esz/ego

Powrót na górę strony