Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowani za cztery kilogramy nielegalnych substancji

Data publikacji 25.01.2019

Praca operacyjna mokotowskich policjantów Wydziału Kryminalnego doprowadziła do zatrzymania czterech osób związanych z przestępczością narkotykową. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Do sprawy zabezpieczone zostały prawie cztery kilogramy nielegalnych substancji. Za to przestępstwo może grozić nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci w trakcie czynności operacyjnych ustalili, że 32 letni Piotr B. może zajmować się handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, które najprawdopodobniej przechowuje w swoim mieszkaniu na terenie Warszawy.Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania. Podczas prowadzonej obserwacji kryminalni zauważyli, że z klatki schodowej bloku, gdzie przebywał podejrzewany mężczyzna wychodzą młode osoby, które się zachowują nietypowo. Domyślali się, że ich wizyta może mieć związek z obserwowanym mieszkaniem. Kiedy chwilę później wylegitymowali młodego mężczyznę oraz jego znajomą wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Osoby te posiadały przy sobie haszysz o łącznej wadze prawie czterech gramów. Zatrzymani trafili do mokotowskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty w związku z posiadaniem narkotyków.

W toku kolejnych działań kryminalni ustalili, że na terenie Ursynowa planowana jest nielegalna transakcja narkotykowa. Jak wynikało z uzyskanych informacji Piotr B. miał udać się do 40-letniego Marka W. w celu zakupu znacznej ilości nielegalnych substancji. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani, a podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli narkotyki i dopalacze o łącznej wadze prawie czterech kilogramów o wartości czarnorynkowej około 240 tysięcy zł. Do sprawy zabezpieczone zostały również telefony komórkowe, gotówka, noże, przedmiot przypominający broń palną oraz inne niebezpieczne narzędzia.

Piotr B. oraz Marek W. usłyszeli zarzuty w związku z posiadaniem oraz rozprowadzaniem znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może nawet do 10 lat więzienia.

bm, ts

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.06 MB)

Powrót na górę strony