Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Heroina nie trafi na rynek

Data publikacji 25.01.2019

Ponad 500 działek heroiny zabezpieczyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji na Pradze Północ. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnych te narkotyki nie trafią na rynek. W trakcie postępowania kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca dzielnicy, który może mieć związek z tą sprawą. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy na Pradze Północ realizowali działania ukierunkowane na zapobieganie handlu narkotykami na terenie dzielnicy.

Wysiłki kryminalnych zostały uwieńczone sukcesem. Kilka dni temu funkcjonariusze weryfikując posiadane informacje przeszukali mieszkanie 26-latka. W przedpokoju znaleźli woreczek foliowy z kilkunastoma zawiniątkami z beżowym proszkiem. W wyniku przeszukania komórki lokatorskiej ujawnili we wnęce w ścianie skarpetę, a w niej ukryty woreczek foliowy wypełniony beżowym proszkiem. Daniel D. został zatrzymany pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podczas przeprowadzonych działań kryminalni zabezpieczyli ponad 130 gramów zabronionych substancji, które zostały poddane szczegółowym oględzinom. Badanie wykazało, że była to heroina, z której można było przygotować 537 porcji handlowych tego narkotyku.

Dzięki działaniom policjantów narkotyki te nie trafią na rynek. 26-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Kryminalni nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

po/mb

Powrót na górę strony