Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przy zmianie tablic rejestracyjnych

Data publikacji 24.01.2019

Czujność i zaangażowanie grodziskich policjantów doprowadziły do zatrzymania i aresztowania 36–latka. Funkcjonariusze zareagowali na podejrzaną zmianę tablic rejestracyjnych samochodu przez mężczyznę. Okazało się, że jest on podejrzany o kradzieże paliwa. W jego samochodzie policjanci znaleźli kradziony telefon, a sąsiednia jednostka poszukiwała go do czynności prawnych. Decyzją sądu obywatel Gruzji został aresztowany na 2 miesiące.

Policjanci pełniący popołudniową służbę na terenie grodziskiej gminy zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy mercedesa stojącego w okolicy autostrady A-2. Mężczyzna zdejmował tablice rejestracyjne auta.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzenia pojazdu i znaleźli w nim 2 inne tablice. Po dokonanych ustaleniach okazało się, że kierowca takiego pojazdu jest podejrzany o kradzieże paliwa na stacjach w Warszawie i Brwinowie.  Podczas dalszej kontroli samochodu policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy owinięty folią aluminiową. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że telefon został skradziony dwa dni wcześniej w Warszawie. Legitymowany kierowca okazał się również poszukiwany przez sąsiednią jednostkę Policji.

36-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie obywatelowi Gruzji  2 zarzutów karnych. Mężczyzna odpowie za kradzieże paliwa oraz posiadanie telefonu komórkowego pochodzącego z przestępstwa. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy to wszystkie czyny, których mógł dokonać zatrzymany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

esz/kz

Powrót na górę strony