Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni będzie tłumaczyć się przed sądem

Data publikacji 24.01.2019

Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje o dalszym losie 12-latka zatrzymanego przez policjantów z komisariatu na Targówku. Nastolatek został ujęty na kradzieży sprayów w miejscowym markecie. Policjanci apelują do rodziców o właściwy nadzór nad swoimi dziećmi.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Targówka interweniowali w miejscowym supermarkecie. Pracownik ochrony ujął na kradzieży 12-letniego chłopca. Nastolatek chciał wynieść ze sklepu 3 spraye o wartości prawie 65 złotych. Policjanci szybko ustalili jego dane personalne. O całym zdarzeniu powiadomili jego rodziców.

Sprawą nastolatka zajęli się policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii na Pradze Północ. Całość zebranego materiału dowodowego policjanci przesłali do sądu rodzinnego w miejscu zamieszkania chłopca. Tam 12-latek zostanie przesłuchany.

Policjanci apelują do rodziców o właściwy nadzór nad swoimi pociechami. Zbliżające się ferie to okazja na spędzanie więcej czasu poza domem, np. w grupie rówieśniczej. Warto wiedzieć, z kim spotykają się nasze dzieci i jak spędzają czas wolny. 

ea/po

Powrót na górę strony