Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany motorowerzysta uderzył w barierę

Data publikacji 23.01.2019

68-letni kierowca skutera odpowie za jazdę po pijanemu. Mężczyzna wjeżdżając na nowodworski most „narwiany”, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w barierę. Policjanci WRD przebadali 68-latka alkomatem. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego w rejonie mostu na rzece Narew. Na miejscu ustalili, że 68-letni kierowca skutera nie zapanował nad pojazdem i uderzył w barierę. Niestety po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście 68-latek nie doznał poważnych obrażeń, ani nikt z pozostałych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

ea/sk

Powrót na górę strony