Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za posiadanie i udzielanie narkotyków

Data publikacji 23.01.2019

Ponad 50 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci w trakcie przeszukania jednego z mieszkań na terenie Legionowa, gdzie według posiadanych informacji miała ukrywać się poszukiwana nieletnia. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwaną 16-latkę oraz dwóch mężczyzn. Nieletnia trafiła już do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, w którym powinna przebywać, zaś 20-latek i 35-latek przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec obu podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt dla Piotra D. oraz dozór policyjny dla Mateusza Ś. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni wspólnie z policjantami z zespołu ds. nieletnich i patologii legionowskiej komendy pojechali sprawdzić adres – mieszkanie, w którym mogła ukrywać się poszukiwana nieletnia.

Kiedy policjanci zapukali do drzwi, otworzył je mężczyzna. Funkcjonariusze przedstawili się i poinformowali o celu swojej wizyty. Jak się okazało, w mieszkaniu nie tylko przebywała poszukiwana 16-latka, policjanci znaleźli również worek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz wagę. Sprawdzenie narkotesterem potwierdziło, że znaleziony susz to marihuana o wadze ponad 50 gramów, która trafiła do policyjnego depozytu

Policjanci, poza poszukiwaną nieletnią, zatrzymali również dwóch mężczyzn, 20-letniego Mateusz Ś. i 35-letniego Piotra D..

Zebrany materiał dowodowy pozwolił podejrzanym przedstawić zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i udostępniania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Piotr D. został tymczasowo aresztowany, a Mateusz Ś. trafił pod policyjny dozór.

16-latka zgodnie z wdanym przez sąd nakazem doprowadzenia powróciła do placówki wychowawczej.

ea/js

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Zabezpieczona marihuana
  • Zabezpieczona waga

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej (format mp3 - rozmiar 2.84 MB)

Powrót na górę strony