Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych poszukiwanych listami gończymi

Data publikacji 22.01.2019

Pruszkowscy policjanci z zespołu zajmującego się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali dwóch mężczyzn, za którymi sądy wystawiły listy gończe. Zgodnie z dyspozycją poszukiwani trafili już do zakładu penitencjarnego.

Pruszkowscy policjanci, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 23-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez sąd w Pruszkowie. Oprócz listu gończego pruszkowski sąd wydał za nim 6 zarządzeń dotyczących ustalenia miejsca pobytu i 7 nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Piastowa, w Pruszkowie na ul. Staszica. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie odbędzie łączną kartę ponad 4 lat pozbawienia wolności, za różne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

W ręce „poszukiwaczy” wpadł także 35-letni mieszkaniec Warszawy, za którym pruszkowski sąd wydał list gończy. Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie Warszawy. List gończy nie był jedną podstawą do zatrzymania, 35-latek miał także 3 zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu i 3 nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu. Zatrzymany trafił do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi ponad 3,5 roku.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

ea/kk

Powrót na górę strony