Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy

Data publikacji 22.01.2019

Tuż po 17.00 policjanci z Bielan uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy BMW. Mężczyzna jechał ulicą Gwiaździstą, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z Bielan apelują aby zrezygnować nawet z jednego kieliszka jeśli mamy prowadzić pojazd.

Policjanci z Bielan około 17.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obywatel Ukrainy trafił do komendy przy ulicy Żeromskiego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bielan przypominają, że zawsze należy odczekać, zanim usiądzie się za kierownicą po wypiciu alkoholu. Zależy to od bardzo wielu czynników np. od właściwości fizycznych i psychicznych danej osoby, rodzaju i ilości spożytego pokarmu.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

ea/ek

Powrót na górę strony