Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby z grupy kradnącej koła zatrzymane przez policjantów

Data publikacji 22.01.2019

Kolejne osoby trafiły w ręce bemowskich policjantów, Aleksander K. i Dominik A. związane z kradzieżami kół w dzielnicy. Policjanci udowodnili im działanie wspólnie i w porozumieniu podczas kradzieży, do których doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie dzielnicy. Wówczas zatrzymanych zostało pięć osób. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Przypomnijmy. Policjanci z komisariatu Policji na Bemowie prowadzili czynności w związku z kradzieżą kół na terenie dzielnicy. Około północy funkcjonariusze z bemowskiej patrolówki zauważyli zaparkowanego mercedesa. Z ich informacji wynikało, że takim pojazdem poruszały się osoby mogące mieć związek z tym przestępczym procederem. Chwilę później spostrzegli dwóch mężczyzn jadących fordem, którzy na widok oznakowanego radiowozu próbowali się szybko oddalić. Policjanci skontrolowali forda, kierującego 18-letniego Jakuba B. i 19-letniego Sebastiana K. Mężczyźni podczas interwencji byli zdenerwowani. Okazało się, że w bagażniku znajdowały się klucze do odkręcania kół oraz podnośnik. Przedmioty te były ubrudzone ziemią. Dodatkowo jeden z nich posiadał dowód rejestracyjny oraz kluczyk od zaparkowanego niedaleko mercedesa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi w związku z podejrzeniem o kradzież kół z pojazdu marki renault.

Dalsze skuteczne czynności kryminalnych z Bemowa doprowadziły do namierzenia kolejnych osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Policjanci zatrzymali również pasera.  43-letni Arkadiusz K., 38-letni Arkadiusz K. i 19-letni Adrian H. trafili do policyjnej celi. Operacyjni ustalili miejsce, gdzie trafiał skradziony łup i w trakcie przeszukania warsztatu ujawnili felgi aluminiowe wraz z oponami pochodzące  z przestępstwa. Z ich ustaleń wynika, że mężczyźni w grudniu ubiegłego roku działali wspólnie i w porozumieniu w związku z innymi kradzieżami na terenie dzielnicy, a straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonych na łączna kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Od zatrzymanych osób funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie niemalże pięć tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty: Jakub B. pięć zarzutów kradzieży, Sebastian K. i Arkadiusz K. usłyszeli po jednym zarzucie kradzieży, Adrian H. natomiast łącznie trzy zarzuty kradzieży, dodatkowo Arkadiusz K. usłyszał pięć zarzutów paserstwa.

Kilkanaście dni po tych zatrzymaniach operacyjni z Bemowa namierzyli kolejne dwie osoby mające związek z przestępczym procederem. W ręce policjantów wpadł 19-letni Aleksander K. i 20-letni Dominik A. Podejrzani usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu dotyczące kradzieży. Za to przestępstwo może grozić im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/ms

Powrót na górę strony