Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad 93-letnią matką

Data publikacji 22.01.2019

Mundurowi z Bielan zatrzymali 58-latka, który znęcał się nad 93-letnią matką. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, urządzał libacje i zabierał pieniądze. Znęcanie się na członkiem rodziny trwało od czerwca zeszłego roku. Sędzia zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjantów na pomoc wezwał pracownik OPS-u. Funkcjonariusze z Bielan zareagowali błyskawicznie i już po kilku minutach od zgłoszenia byli w lokalu przy ulicy Broniewskiego. Mundurowi w mieszkaniu zastali 58-letniego syna i 93-letnią matkę. To nie była pierwsza interwencja w tym lokalu. Syn od zeszłego roku znęcał się nad matką, urządzał libacje alkoholowe i zabierał jej pieniądze.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dochodzeniowcy już przedstawili 58-latkowi zarzuty za znęcanie się nad matką, od czerwca zeszłego roku. Mężczyzna będzie odpowiadał jako recydywista za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy.

ek/mb

 

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony