Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany poszukiwany listem gończym

Data publikacji 09.01.2019

Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 40-latka, poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Koszalinie. Zgodnie z dyspozycją sądu zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

40-letni mieszkaniec Pruszkowa od pewnego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd w Koszalinie wydał za mężczyzną list gończy za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Jednocześnie sąd w Grodzisku Mazowieckim zlecił doprowadzenie 40-latka do najbliższego aresztu celem odbycia kary zastępczej 150 dni pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji. Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z zespołu ds. poszukiwań doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego.

Kryminalni, udali się na teren Milanówka, gdzie na ul. Uroczej zauważyli poszukiwanego. Mężczyzna, na widok policjantów, podjął nieudaną próbę ucieczki. Po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

kk/mb

Powrót na górę strony