Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stawił się na dozór, usłyszał zarzuty

Data publikacji 08.01.2019

Na początku stycznia br. policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie o kradzieży markowych zegarków z jednego z magazynów. Z nagrań monitoringu wynikało, że mógł jej dokonać jeden z pracowników. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna regularnie stawia się na policyjny dozór. Zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi błońskiej gminy. Gdy mężczyzna przyszedł do komisariatu, został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W pierwszych dniach stycznia br. dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie kradzieży markowych zegarków. Do przestępstwa doszło w jednym z magazynów usytuowanym na terenie gminy. Z nagrań monitoringu wynikało, że kradzieży mógł dokonać jeden z pracowników, który nie będąc do tego uprawnionym, przebywał w tej części magazynu, gdzie doszło do zdarzenia. Taka sytuacja zdarzyła się kilkukrotnie. Policjanci zabezpieczyli zapis monitoringu oraz zebrali materiał dowodowy.

Jak ustalili mundurowi pracownik, który mógł dokonać kradzieży, to mieszkaniec błońskiej gminy, który regularnie stawia się na policyjny dozór. Gdy kilka dni później mężczyzna przyszedł do komisariatu, został zatrzymany. 25-latek usłyszał już zarzut kradzieży zegarków o łącznej wartości blisko 2 tys. złotych. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

/ego/mb

 

Powrót na górę strony