Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwo

Data publikacji 02.01.2019

Zarzut zabójstwa usłyszeli dwaj obywatele Indii. Ich ofiarą padł ich szef, z którym byli w konflikcie. Dzięki policjantom z legionowskiej komendy podejrzani zostali bezzwłocznie ustaleni i zatrzymani. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony piątek około 21.00 policjanci z Legionowa zostali powiadomieni o zaginięciu 37-letniego obywatela Nepalu, który zamieszkiwał i pracował na terenie Legionowa. Funkcjonariusze rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Następnego dnia przed 9.00 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie telefoniczne, że przy ul. Gen. Roi stoi zaparkowany samochód, a w nim ciało mężczyzny.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Wykonane czynności w obecności prokuratora i biegłego lekarza medycyny sądowej  potwierdziły, że jest to poszukiwany 37-latek. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wykazał, że mężczyzna został uduszony. Dzięki intensywnym czynnościom operacyjnym i procesowym policjantów z Legionowa w krótkim czasie zatrzymano mężczyzn podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Zatrzymani to obcokrajowcy, obywatele Indii, którzy byli pracownikami baru prowadzonego przez ofiarę.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów zabójstwa dwóm obywatelom Indii w wieku 28 i 27 lat. Prawdopodobnie przyczyną zabójstwa był konflikt pracowniczy, a zabójstwo planowane było wcześniej.

Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosków policjantów i prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/js

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.58 MB)

Powrót na górę strony