Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzionego Volkswagena i zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży

Data publikacji 02.01.2019

42-latek z Sulejówka odpowie za kradzież osobowego Volkswagena. Został zatrzymany przez mundurowych z komisariatu policji w Mrozach, chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o utracie pojazdu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu. Odzyskany samochód trafił w ręce właściciela.

Policjanci z komisariatu w Mrozach otrzymali zgłoszenie o kradzieży Volkswagena Golfa. Pokrzywdzony wskazał, że pojazd został skradziony z parkingu na terenie stacji paliw w Cegłowie. Policjanci sprawdzili zapis z kamer monitoringu, na którym widać jak nieznany mężczyzna wsiada do pojazdu i odjeżdża.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na jednej z ulic zauważyli opisywany pojazd a w pobliżu samochodu mężczyznę , podobnego to tego, widniejącego na nagraniu. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był nietrzeźwy, alkomat wskazał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu, dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu, 42-latek z Sulejówka usłyszał zarzut z art. 278 §1 kodeksu karnego. Mężczyzna przyznał się do zarzutu kradzieży, za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci odzyskanego Volkswagena przekazali już właścicielowi.

mz/mbr

Powrót na górę strony