Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci poszukują świadków zdarzeń z 11 listopada

Stołeczni policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie dotyczące zmuszania do zaniechania nagrywania osób biorących udział w przemarszu oraz kierowanie gróźb karalnych przez nieustalonego zamaskowanego mężczyznę, uczestnika Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada br. Funkcjonariusze poszukują świadków tych zdarzeń.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Stołecznej prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie postępowanie za nr D-II- 6570/18 dotyczące zmuszania w dniu 11.11.2018r. do zaniechania nagrywania osób biorących udział w przemarszu oraz kierowanie gróźb karalnych przez nieustalonego zamaskowanego mężczyznę uczestnika Marszu Niepodległości w dniu 11-11-2018r. w Warszawie Al. Jerozolimskie, wobec kobiety, która nagrywała osoby biorące udział w przemarszu w kierunku art. art. 43 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo Prasowe.

Do opisywanego zdarzenia doszło dwukrotnie pomiędzy godz. 15:30 – 16:00 w Warszawie na wysokości Al. Jerozolimskie 3. Do pierwszego zdarzenia doszło na wysokości przystanku autobusowego w kierunku Centrum, natomiast do drugiego kilkanaście metrów dalej w kierunku Pragi na wysokości Al. Jerozolimskie 6 (w okolicach SOGO CLUB).

W związku z powyższym WDŚ KSP poszukuje świadków powyższego zdarzenia oraz osób, które mogły nagrać przedmiotowe zdarzenie. W oparciu o powyższe proszę o przekazanie nagrań z zaistniałego czynu zabronionego organowi prowadzącemu postępowanie.

Wszystkie informacje w tej sprawie proszę przekazywać do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Stołecznej Policji. Numer kontaktowy 022 603 65 83, fax na numer 22 603 65 27, e-mail naczelnik.dochodzeniowo-sledczy@ksp.policja.gov.pl z dopiskiem D-II-6570/18. W przypadku ewentualnych pytań proszę o kontakt z referentem postępowania asp. szt. Pawłem Kaniewskim tel. 22 603 28 42.

WDŚ KSP

  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
  • Osoba poszukiwana w związku z tą sprawą
Powrót na górę strony