Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował dorobić „na boku”

Data publikacji 09.11.2009

Ponad 700 paczek papierosów o czarnorynkowej wartości około 4 tysięcy złotych zabezpieczyli legionowscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą. Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy należały do 50-letniego Mirosława B.Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy.

Targowisko w Legionowie to miejsce gdzie kilka razy w tygodniu spotykają się sprzedający i kupujący z całego powiatu i nie tylko. Niestety nie wszystkie zawierane tam transakcje są legalne. Wiedzą o tym miejscowi policjanci i często kontrolują targowisko, zatrzymując nieuczciwych kupców.

Do kolejnej takiej sytuacji doszło w minioną sobotę. Kilka minut po ósmej rano policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy zatrzymali tam 50-letniego mieszkańca Legionowa Mirosława B. Funkcjonariusze zabezpieczyli także należące do niego papierosy, w sumie 730 paczek o czarnorynkowej wartości około 4 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Za to, co zrobił grozi mu kara grzywny.

ea/rsz

 

Powrót na górę strony