Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zabił pieszą

Data publikacji 09.11.2009

Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Mimo to, wsiadł za kierownicę swojego forda focusa. W miejscowości Łbiska koło Piaseczna potrącił 87-letnią pieszą. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. 30-letni Dariusz B. został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje, odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

O wypadku w Łbiskach koło Piaseczna policjanci zostali poinformowani przez 13.00 w niedzielę. Na miejsce natychmiast skierowano karetkę pogotowia. Ranną pieszą błyskawicznie przewieziono do szpitala. Niestety na skutek odniesionych obrażeń 87-latka zmarła.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierowca forda focusa potrącił pieszą, a następnie najechał na ogrodzenie i płyty betonowe przy posesji. Gdy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, szybko wyszło na jaw, że 30-letni Dariusz B. miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Został przewieziony do szpitala. Jest pod dozorem policjantów z Piaseczna.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak
 

Powrót na górę strony