Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatankowali paliwo i nie zapłacili, usłyszeli zarzut oszustwa

Data publikacji 28.09.2018

Zarzut oszustwa i działania wspólnie i w porozumieniu usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z komisariatu w Wieliszewie. Kilka dni temu, tuż po północy na jednej z ulic w Skrzeszewie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej hondę. Policjanci szybko ustalili, że kierujący 23-letni Jacek S. nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, tablice rejestracyjne na hondzie są skradzione z innego samochodu, a kierowca wraz ze swoim 33-letnim pasażerem, tuż przed policyjną kontrolą zatankowali na pobliskiej stacji paliw benzynę i odjechali bez uregulowania rachunku. Obaj zatrzymani przyznali się do naruszenia prawa i dobrowolnie poddali karze.

Kilka dni temu, tuż po północy, uwagę patrolowców z wieliszewskiego komisariatu wzbudziła, jadąca jedną z ulic w Skrzeszewie,  honda. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn i policjanci postanowili dokonać kontroli pojazdu. Mundurowi wydali kierującemu hondą polecenia i samochód zatrzymał się do kontroli. Policjanci z zachowaniem środków bezpieczeństwa rozpoczęli swoje czynności, gdy nagle, od dyżurnego wieliszewskiego komisariatu otrzymali wiadomość, że na stacji paliw, niedaleko miejsca ich interwencji, doszło do kradzieży paliwa.

Dyżurny informował, że dwóch mężczyzn zatankowało benzynę na kwotę 260 zł i nie płacąc za paliwo odjechało. Podejrzani w tej sprawie oddalili się ze stacji samochodem, który wyglądem bardzo przypominał kontrolowaną właśnie przez policjantów hondę.

Patrolowcy szybko potwierdzili tę informację i ustalili, że kontrolowani przez nich 23-letni Jacek S. oraz 33-letni Daniel S., mają bezpośredni związek z kradzieżą paliwa na stacji. Policjanci ustalili także, że kierujący hondą 23-latek nie posiada uprawnień do kierowanie pojazdami, a tablice rejestracyjne na hondzie zostały skradzione z innego samochodu i były poszukiwane dla komendy w Płońsku.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i zabezpieczyli poszukiwane tablice rejestracyjne oraz odholowali samochód, którym poruszali się zatrzymani. Jacek S. oraz Daniel S. trafili do aresztu w legionowskiej komendzie. Śledczy z wieliszewskiego komisariatu ustalili, że zdarzenie na stacji paliw było zaplanowane przez obu mężczyzn i właśnie po to skradzione były także tablice rejestracyjne od innego samochodu. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut popełnienia oszustwa, działając wspólnie i w porozumieniu. 23-latek przyznał się także do kradzieży tablic rejestracyjnych.

Zatrzymani dobrowolnie poddali się karze. 23-letni Jacek S. za popełnione oszustwo niebawem trafi do aresztu na 6 miesięcy pozbawienia wolności i ma obowiązek naprawienia szkody pokrzywdzonym. Odpowie także przed sądem za wykroczenia: jazdę bez uprawnień i kradzież tablic rejestracyjnych.  33-letni Daniel S. został ukarany grzywną w wysokości tysiąca złotych i również ma naprawić szkody pokrzywdzonym.

jf/esz

Powrót na górę strony