Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za rozbój

Dzięki policjantom zwalczającym przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty za kratki trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na pracowniku salonu gier. 36 i 23-latek przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzowali pracownika salonu gier, a potem zabrali mu telefon komórkowy i pieniądze z kasy. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 36-latka. Wobec 23-latka zastosowano policyjny dozór. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2017 roku na terenie warszawskich Włoch. Do salonu gier weszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku przedmiot przypominający broń. Następnie terroryzując nią pracowników, zażądali wydania pieniędzy, po czym zabrali kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy i uciekli.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty. Funkcjonariusze bardzo wnikliwie analizowali wszystkie informacje, krok po kroku sprawdzali każdy szczegół mogący pomóc w ustaleniu sprawców. Żmudna praca operacyjna szybko zaczęła przynosić efekty. Kilka dni temu 36 i 23-latek zostali zatrzymali w swoich mieszkaniach.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału obaj usłyszeli zarzuty za rozbój. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 36-latka, natomiast 23-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

ew/esz

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.43 MB)

Powrót na górę strony