Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych o rozbój w Józefowie

Policjanci z Józefowa bardzo szybko namierzyli dwójkę podejrzanych o popełnienie rozboju na ulicy Żeglarzy w Józefowie. W wyniku operacyjnych ustaleń józefowskich funkcjonariuszy - ustalono, że związek z napaścią na mieszkańca mają dwaj mężczyźni, jeden w wieku 39 lat z Józefowa i jego 25-letni „kompan” z Warszawy. Podejrzanych zatrzymano, a później doprowadzono do prokuratury i sądu. Przy jednym z nich zabezpieczono skradziony w Warszawie tablet. 39-latkowi zarzucono dokonanie rozboju. Taki sam zarzut usłyszał 25-latek. Dodatkowo odpowie jeszcze za paserstwo. Podejrzanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

W rejonie ulicy Żeglarzy w Józefowie, późnym wieczorem dwóch mężczyzn napadło na przechodnia. Napastnicy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, przewrócili na ziemię, a następnie okradli między innymi z plecaka, telefonu, dokumentów i męskiej biżuterii. „Rozbójnicy” następnie uciekli.

Od razu po zgłoszeniu policjanci z komisariatu w Józefowie, zainicjowali czynności wykrywcze. Do sprawy oprócz funkcjonariuszy z zespołu kryminalnego włączyli się dzielnicowi. Wszyscy wspólnie pracowali nad ustaleniem personaliów napastników.

Wynikiem skrupulatnej kryminalnej analizy i typowania potencjalnych sprawców, było zatrzymanie dwóch podejrzanych: 39-letniego mieszkańca Józefowa i 25-latka z Warszawy. Przy młodszym z nich zabezpieczono tablet, który jak się okazało - pochodził z przestępstwa kradzieży.

Podejrzanych doprowadzono następnie do prokuratury. Usłyszeli oni zarzut karny współudziału w popełnieniu rozboju, a dodatkowo 25-latkowi przedstawiono zarzut paserstwa kradzionego tableta.

„Rozbójnicy” trafili już za „kratki”. Obydwu przewieziono w policyjnym konwoju do zakładu karnego, ponieważ otwocki sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.

dn/esz

  • Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego prowadzą 39-latka podejrzanego o rozbój
Powrót na górę strony