Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci z Ochoty zatrzymali dosłownie kilkadziesiąt minut po zdarzeniu 48-latka, który odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci. Było to możliwe dzięki informacji przekazanej przez dzielnicowego. Teraz 48-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Kilka minut po 16.00 policjanci otrzymali informację, że w parku Pole Mokotowskie doszło do pobicia, w wyniku którego pokrzywdzony mężczyzna stracił przytomność. Natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe. Niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło. Informacja o zdarzeniu i rysopis sprawcy natychmiast trafił do wszystkich patroli. Wtedy dzielnicowy z Ochoty bardzo szybko skojarzył, że kilkadziesiąt minut wcześniej legitymował mężczyznę, który wyglądem przypominał sprawcę pobicia.

Policyjna załoga z Ochoty natychmiast pojechała pod ustalony podczas legitymowania adres. Zaskoczony 48-latek został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w prokuraturze usłyszał zarzut za nieumyślne spowodowanie śmierci. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ew/mbr

Powrót na górę strony