Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić 120 tys. złotych

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej zatrzymali trzy osoby, które próbowały wyłudzić kredyt. 19-latka została zatrzymana jeszcze przed wypłatą gotówki w placówce, a chwilę później funkcjonariusze zatrzymali 24-latka i 24-latkę, którzy pomagali jej w dokonaniu tego przestępstwa. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna już wcześniej uzyskał kredyt posługując się sfałszowanymi dokumentami. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednym z banków na Ochocie, prawdopodobnie 19-letnia kobieta będzie próbowała wyłudzić kredyt. Po sprawdzeniu wszystkich informacji okazało się, że kobieta ubiegająca się o pożyczkę na kwotę 120.000 złotych, przedłożyła sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

19-latka została zatrzymana w banku, w czasie załatwiania ostatnich formalności. Funkcjonariusze zatrzymali również jej wspólników – 24-letniego mężczyznę i 24-letnią kobietę, którzy pomogli jej w dokonaniu tego przestępstwa. Wszyscy zatrzymani trafili do komendy na Ochocie. Dalsze czynności w sprawie wykonywali policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. W wyniku czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że 24-latek uzyskał już wcześniej pożyczkę w innym banku. Tam również posłużył się sfałszowanymi dokumentami. 24-latek usłyszał już dwa zarzuty za usiłowanie i dokonanie wyłudzenia kredytu, 19-latka odpowie za usiłowanie oszustwa, natomiast 24-latka za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ew

 

Powrót na górę strony