Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany za kierownicą z narkotykami w skarpetce, pasażer poszukiwany

Data publikacji 31.08.2018

W ręce policjantów z Woli wpadł 47-letni Wojciech P. Mężczyzna kierował fiatem będąc w stanie nietrzeźwości oraz posiadał przy sobie ponad 22 gramy amfetaminy oraz marihuanę. Dodatkowo okazało się, że pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku. Wojciech P. już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Około 19.00 policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Mężczyzna jechał dynamicznie i szybko zmieniał pas ruchu, policjanci podejrzewali, że kierujący może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli od razu wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. W saszetce leżącej obok niego oraz w odzieży wierzchniej znajdował się biały proszek oraz susz roślinny. Jak wykazało badanie, mężczyzna ukrywał kilka porcji amfetaminy oraz marihuany. Pasażer okazał się być poszukiwanym przez Sąd Rejonowy w Gdańsku do ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w celu odbycia kary aresztu w wymiarze 5 dni lub wpłaty grzywny.

47-letni Wojciech P. został zatrzymany. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków, natomiast pasażer po wpłacie grzywny został zwolniony.

ea/ms

Powrót na górę strony