Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziupla, a w niej kradziona mazda, zatrzymany podejrzany o paserstwo

Data publikacji 31.08.2018

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe w wyniku działań operacyjnych ujawnili dziuplę samochodową, w której zabezpieczyli skradzioną w Niemczech mazdę oraz spalone moduły sterujące i najprawdopodobniej podrobione tablice rejestracyjne. Zatrzymany 25-letni Hubert K. usłyszał zarzut paserstwa.

Policjanci z wydziału samochodowego komendy na Pradze Południe na bieżąco prowadzą rozpoznanie w sprawach kradzieży z włamaniem pojazdów, pozyskują też wszelkie informacje związane z tego rodzaju przestępczością.

Kiedy dotarła do nich wiadomość, że na jedną z posesji w powiecie wołomińskim może zostać doprowadzona, skradziona w Niemczech Mazda 3, natychmiast podjęli działania. W pierwszej kolejności dokonali niezbędnych ustaleń i sprawdzeń, później podjęli krótką obserwację wskazanego adresu. Kiedy weszli na posesję zastali tam 25-letniego Huberta K., który w pomieszczeniu gospodarczym właśnie zajmował się demontażem skradzionej mazdy.

Mężczyzna został zatrzymany, samochód zabezpieczono. Policjanci podczas przeszukania znaleźli również nadpalone moduły sterujące oraz różne tablic rejestracyjne, które najprawdopodobniej są sfałszowane.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymany 25-latek usłyszał zarzut paserstwa.

ea/jw

  • Zabezpieczona mazda
  • Zabezpieczona mazda
  • Zabezpieczone tablice rejestracyjne
  • Części samochodowe
  • Części samochodowe
  • Części samochodowe
Powrót na górę strony