Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z uprawianych konopi indyjskich robił sałatki

Data publikacji 30.08.2018

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Żoliborza ujawnili w mieszkaniu 58-letniego mężczyzny 21 krzewów konopi indyjskich, oraz amfetaminę. Konopie oraz amfetamina zostały zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi uzyskali informację, o tym, że w jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu uprawiane są konopie indyjskie. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zamieszkałego tam 58-letniego mężczyznę.  

W jego kuchni znajdowało się 21 krzaków marihuany w różnej fazie wzrostu. Policjanci w mieszkaniu znaleźli jeszcze, 4,5 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany oraz przewieziony do żoliborskiego komisariatu.

58-latek twierdził, że rośliny sadził na użytek własny, a z ich liści robił sobie sałatki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów za posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ks/eszs

Powrót na górę strony