Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził żonie nożem

Data publikacji 03.11.2009

Dariusz G. odpowie przed sądem za znęcanie się nad swoją rodziną. Agresywny mężczyzna, od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Świadkami takiego zachowania były dzieci i rodzina kobiety. Ofiara przemocy odważyła się w końcu opowiedzieć o swojej tragedii piaseczyńskim policjantom. Agresywnemu mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, znęcanie się, poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Kolejna rodzina doświadczyła przemocy domowej w „czterech ścianach”. Tym razem policjanci pomogli mieszkance gminy Piaseczno. Pokrzywdzona zdecydowała się w końcu opowiedzieć o tragedii, jaka dotknęła jej rodzinę. Kobieta poinformowała policjantów, że od kilku lat jej mąż nadużywa alkoholu. Problem z roku na rok narastał. 40-latek stał się coraz bardziej agresywny w stosunku do swoich domowników. Mężczyzna wyzywał kobietę, poniżał ją w obecności dzieci i rodziny, szarpał, groził jej pozbawieniem życia.

Kobieta kilka razy wzywała policję, agresywny mąż obiecywał wtedy poprawę. Zawsze dawała mu szansę i nigdy nie zgłaszała oficjalnego zawiadomienia o stosowaniu wobec niej gróźb i o znęcaniu się nad nią. Ostatnie zachowanie 40-latka sprawiło, że kobieta postanowiła wezwać patrol Policji na miejsce. Mąż zagroził, że „wsadzi” jej nóż, a dom spali. Wystraszona kobieta wezwała na pomoc ojca i brata, którzy prosili mężczyznę, aby się uspokoił. Mężczyzna zamiast posłuchać rodziny obrzucił ich kamieniami i kostką brukową. Kobieta o całym zajściu powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze z komendy w Piasecznie zatrzymali agresywnego męża. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dariusz G. trafił do policyjnego aresztu, dziś prawdopodobnie usłyszy zarzuty za znęcanie się nad rodziną. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/hkk

Powrót na górę strony