Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie w doniczkach

Data publikacji 30.10.2009

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Piaseczna zatrzymali 33-letniego Łukasza M. W jego mieszkaniu policjanci odkryli uprawę konopi indyjskich specjalnie przygotowanej do tego celu szafce wyposażonej w oświetlenie i wentylację. Za nielegalną uprawę konopi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie walczą z przestępczością narkotykową i wszelkimi jej przejawami. Poza zatrzymywaniem osób mających związek z środkami odurzającymi równie ważnym ogniwem pracy policjantów jest znajdowanie i eliminowanie samych narkotyków. Każda zabezpieczona przez funkcjonariuszy, najmniejsza nawet działka nigdy więcej nie trafi już na rynek.

Kiedy do kryminalnych z Piaseczna zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej dotarła informacja, że jeden z mieszkańców Piaseczna nielegalnie uprawia konopie indyjskie w swoim mieszkaniu, natychmiast postanowili to sprawdzić.

Udali się do wytypowanego mieszkania, gdzie potwierdzili informacje. Jak się okazało, Łukasz M. w kuchni, w doniczkach hodował konopie indyjskie. Do tego celu wykorzystał szafkę kuchenną, którą wyposażył w prowizoryczną instalację oświetleniową i wentylacyjną. W drugiej szafce policjanci ujawnili susz rośliny, a wykonane badania potwierdziły, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka i przewieźli do komendy przy Kościelnej, gdzie usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Za nielegalną uprawę konopi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafi marihuana, która miała powstać z rosnących tam roślin. Rośliny zostaną poddane ekspertyzie, a następnie zniszczone.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony