Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 10 tys. złotych zostało w banku

Data publikacji 30.10.2009

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej piaseczyńskiej komendy zatrzymali kolejną osobę, która postanowiła wzbogacić się wyłudzając z banku kredyt. 26-letni Karol S. złożył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Błyskawiczne działanie funkcjonariuszy zapobiegło wyprowadzeniu z banku pieniędzy, a zatrzymany odpowie za swój czyn przed sądem.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy przy ulicy Kościelnej udaremnili wypłatę kredytu w wysokości 10 tys. 100 złotych w jednym z banków na terenie Góry Kalwarii.

Policjanci otrzymali informację o podejrzeniu złożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Natychmiast przystąpili do działania. Dokonali kilku operacyjnych ustaleń, dzięki którym możliwe było dokonanie zatrzymania podejrzewanego o wyłudzenie pieniędzy na gorącym uczynku. 26-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w momencie, kiedy podchodził do okienka kredytowego w banku. Policjanci nie dopuścili do wypłaty gotówki.

Ponad 10 tys. złotych pozostało w bankowym sejfie, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Z wyjaśnień zatrzymanego wynika, że wyłudzone pieniądze miał przeznaczyć na bieżące wydatki.
Zatrzymany odpowie teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze sprawdzają czy mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

dt, hkk
 

 

Powrót na górę strony